Top Ad
Manchu Crick Players
www.yoursite.com
Follow your players and get updated as it happens.
Lumia Football Gru
www.yoursite.com
Follow your players and get updated as it happens.

Čempionų taurė grįžo į Lietuvą

Paskelbtas LTU
2014 gegužės 19

Savaitgalį Latvijoje įvykusiame „Talsi" ralyje tarp lietuvių geriausiai pasirodę „Juta Racing" komandos atstovai Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas užėmė trečią vietą absoliučioje įskaitoje bei iškovojo Čempionų taurę.

talsi-svedas-2014 00

Šiemet „Talsi" ralis turėjo Latvijos, Lietuvos ir NEZ (Šiaurės Europos zonos) čempionatų etapų statusą. Šeštą kartą dėl tradicinės Čempionų taurės rungėsi ir įvairių čempionatų nugalėtojai: 2013 m. Baltarusijos čempionas Vytautas Švedas („Mitsubishi Lancer Evo X R4"), Lietuvos čempionas Ramūnas Čapkauskas („Mitsubishi Lancer Evo IX"), Latvijos čempionas Aivis Egle („Mitsubishi Lancer Evo X") bei 2013/2014 m. Kuveito čempionas Salah Bin Eidenas („Ford Fiesta R5"). 2011 m. šį trofėjų buvo iškovoję V. Švedas ir Ž. Sakalauskas.

talsi-svedas-2014 01

Ralio organizatoriai pirmą starto numerį suteikė būtent „Juta Racing" ekipažui. „Pradžia buvo sunkoka. Pirmiems važiuoti ant pradžiūvusios žvyro dangos buvo slidu. Kadangi greičio ruožai buvo rengiami karuseliniu būdu, antrą kartą tą patį ruožą teko įveikinėti septintiems-aštuntiems, tad jau buvo susidariusios vėžės ir ženkliai pagerėjęs sukibimas. Savo laiką gerinome maždaug sekunde nuo 1 kilometro, - įspūdžiais dalinosi V. Švedas. – Pirmą dieną dar buvo problemų su 4 pavara, kurią teko saugoti ją naudojant kuo trumpesnį laiką. Per naktį mechanikai suremontavo pavarų dėžę ir kitą dieną jau galėjome važiuoti drąsiai".

talsi-svedas-2014 05

Po pirmos dienos 32,64 km greičio ruožų (trys ruožai po du kartus) pirmavo esto Raulo Jeetso („Ford Fiesta R5") ekipažas. Atsilikęs vos 3,56 sek. antrą vietą užėmė rusas Stanislavas Travnikovas („Mitsubishi Lancer Evo VIII"), o trečioje vietoje, nuo lyderio atsilikęs 7,10 sek., buvo Vytautas Švedas. Artimiausias varžovas dėl Čempionų taurės Ramūnas Čapkauskas buvo šeštoje pozicijoje (+18,42 sek.).

talsi-svedas-2014 03

„Trečia pozicija po pirmos dienos buvo neblogas rezultatas. Tačiau sąlygas kovoti dėl pirmos vietos apsunkino oras. Visiškai nebuvo vėjo ir ilguose greičio ruožuose vietomis tiesiog stovėdavo dulkių debesys. Taigi kartais nebuvo įmanoma važiuoti greičiau arba būtų tekę labai smarkiai rizikuoti", - sakė V. Švedas.

talsi-svedas-2014 04

talsi-svedas-2014 02

Iki pat paskutinio 11-to greičio ruožo tarp lyderių išliko nedideli atstumai: nuo R. Jeetso S. Travnikovas ir V. Švedas atsilikinėjo atitinkamai 5,28 ir 7,04 sek. Tad viskas turėjo spręstis finaliniame 24,78 km ilgio ruože. Tiesa lietuvių ekipažą kamavo dilema: ar važiuoti racionaliai, nes tiek Lietuvos čempionato įskaitoje, tiek kovojant dėl Čempionų taurės buvo gana dideli atotrūkiai, ar pabandyti pakovoti dėl aukščiausios vietos.

20140518 1 Jeets Toom foto. Aigars Tīdmanis www.go4speed.lv

„Visgi bandėme kovoti. Įpusėjus greičio ruožui pagal „splitų" parodymus mes važiavome tokiu tempu, kurio užteko aplenkti tiek estą, tiek rusą. Tačiau po vieno iš didelių tramplinų nusileidome ant galinio dešinio rato, kurio padanga subliuško ar nusimontavo, tad likusius maždaug 7 kilometrus teko važiuoti su nuleistu galiniu ratu. Nusimontavusios padangos atplaišos pažeidė centrinio diferencialo siurblį, esantį to rato arkoje, kas važiavimą padarė dar sudėtingesnį. Visgi turėtų pozicijų nepraradome. Taigi, jeigu yra galimybės laimėti lenktynes – visada bandome. Šį kartą nepavyko, tačiau nuotaikos pozityvios, sugrįžome į savo ritmą. Vasaros sezono pradžia susiklostė tikrai gerai!", – reziumavo V. Švedas.

20140518 1 Jeets Toom 2 foto. Aigars Tīdmanis www.go4speed.lv

Finišavus raliui lyderių trejetukas nepasikeitė, tik padidėjo atotrūkiai. Nuo nugalėtojo R. Jeetso S. Travnikovas atsiliko 21,86 sek. Čempionų taurę laimėjęs V. Švedas užėmė trečią vietą absoliučioje ralio įskaitoje (atsiliko 41,81 sek.), taip pat trečiąsias vietas NEZ (4WD įskaita) ir Latvijos (R5 įskaita) čempionatuose bei tapo Lietuvos čempionato etapo nugalėtoju.

20140518 3 Vorobjovs Mālnieks foto. Aigars Tīdmanis www.go4speed.lv

20140518 4 Salah Bin Eidan Simo Koskinen foto. Aigars Tīdmanis www.go4speed.lv

 

 

„Talsi 2014" ralio rezultatai

  1. (1 v. R5 įsk.) R. Jeetsas/ A. Toomas (Estija), „ Ford Fiesta R5" 57 min. 51,84 sek.
  2. (2 v. R5 įsk.) S. Travnikovas/A. Bašmakovas (Rusija), „Mitsubishi Lancer Evolution VIII" +21,86 sek.
  3. (3 v. R5 įsk.) V. Švedas/Ž. Sakalauskas (Lietuva), „Mitsubishi Lancer Evolution X R4" +41,81 sek.
  4. (1 v. N4 įsk.) J. Vorobjovas/A. Malniekas (Latvija), „Mitsubishi Lancer Evolution X" +1 min. 07,46 sek.
  5. (2 v. N4 įsk.) A. Egle/A. Dauga (Latvija), „Mitsubishi Lancer Evolution IX" +1 min. 17,09 sek.)
  6. (4 v. R5 įsk.) R. Čapkauskas/T. Šipkauskas (Lietuva), „Mitsubishi Lancer Evolution IX" +1 min. 25,64 sek.

Nuotraukos: Dace Janova (www.4rati.lv)

Skaityti 2401 kartai

Palikite komentarą

Fantasy Baseball Players
www.yoursite.com
Follow your players and get updated as it happens.
Philadelphia News
www.examplecricket.com
Get the Day's Top News To Your Desktop With The Free News Toolbar
Live Cricket Matches
www.livecricket.com
Live Cricket Matches Score Card Sports News, Players Profile.

Varžybos

Remėjų nuorodos

Fantasy Baseball Players
www.yoursite.com
Follow your players and get updated as it happens.
Philadelphia News
www.examplecricket.com
Get the Day's Top News To Your Desktop With The Free News Toolbar
Live Cricket Matches
www.livecricket.com
Live Cricket Matches Score Card Sports News, Players Profile.

Sekite mus

Susisiekite su mumis

Adresas: T. Masiulio 18K, Kaunas, LT-7899

Tel: +370 698 86447

Email: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Draugai